Osiagnięcia

        

Po raz pierwszy w historii szkoły siatkarze wywalczyli złoty medal Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w siatkarskich czwórkach 4x4. O wyjątkowości tego wydarzenia może świadczyć fakt, że choć nasza szkoła jest bardzo utytułowana, bo wielokrotnie była najlepszą sportową szkołą w całej Warszawie, jeszcze nigdy nie zdobyła tytułu mistrzowskiego w grach zespołowych. Poziom podczas rozgrywek warszawskich jest bardzo wysoki i o sam awans do grona najlepszych 4 zespołów jest bardzo trudno. Kilkukrotnie nasza szkoła wywalczyła prawo gry o miejsce I, jednak po upragniony złoty medal nigdy nie udało się sięgnąć. Dokonali tego wyczynu nasi uczniowie - młodzi siatkarze z rocznika 2011.

 

Zawody były rozgrywane na hali MOS Wola, przy ul. Rogalińskiej 2. Chłopcy rozpoczęli długi i wymagający turniej dnia 11.03.24. wygrywając eliminacje oraz grupę B - pokonując tylko jeden zespół Ochotę 2:0. Drugi rywal Praga Południe nie stawił się na rozgrywki. Kolejnym etapem były zawody ćwierćfinałowe, gdzie siatkarze pewnie zwyciężyli grupę C i pokonali Białołękę 2:0 oraz Rembertów 2:0. Awansowali tym samym do grona 8 najlepszych drużyn w Warszawie. W turnieju półfinałowym nasz zespół zaprezentował pełnię wysokich umiejętności technicznych oraz taktycznych, rozstrzygając na swoją korzyść wszystkie trzy spotkania: ze Śródmieściem 2:0, Wolą 2:0 oraz z Bemowem 2:0. Wygrywając grupę II siatkarze z pierwszego miejsca awansowali do najlepszej czwórki drużyn warszawskich. Tutaj rozgromili zespół Targówka 2:0 (drugie miejscem z grupy I) i wywalczyli prawo gry o złoty medal. W meczu finałowym o Mistrzostwo Warszawy, chłopcy spotkali się z drużyną z Mokotowa SP 33. Ta szkoła była naszym rywalem również i w zeszłorocznych rozgrywkach. Rok temu Mokotów okazał się lepszy, ulegliśmy 1:2, zajmując miejsce II. W tym roku nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni. Stoczyli bardzo zacięte, stojące na wysokim poziomie spotkanie, wygrywając 2:1. Chłopcy nie tylko zaprezentowali wysokie umiejętności techniczne, ale przede wszystkim niesamowitą wolę walki, współpracę zespołową i determinację w meczu finałowym. Pierwszy set, po dramatycznej końcówce, kilku piłkach setowych wygrała szkoła z Mokotowa 29:31. Drugi set oraz tie-break rozstrzygnęliśmy już na swoją korzyść. Sukces jest ogromny, lecz udało się go osiągnąć dzięki pracy i przede wszystkim współpracy całej drużyny. Zespół składa się w większości z uczniów z jednej klasy. Chłopcy z 6s wspomagani kolegą z klasy 7s i 5s, pokazali wspaniałą grę, ale przede wszystkim najważniejszą ideę sportu drużynowego, gdzie o wartości zespołu świadczy współpraca, wzajemna pomoc i uzupełnianie się. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim nauczycielom SP 65, Dyrekcji oraz rodzicom za codzienną pracę i ogromne wsparcie dla zawodników. To także część drużyny SP 65, pozaboiskowy zawodnik. Specjalne i serdeczne podziękowania kierujemy w stronę trenera MKS MDK pana Marcina Grzymkowskiego. Nasza współpraca z klubem MDK jest bardzo owocna.
Po raz pierwszy w historii będziemy reprezentować szkołę, dzielnicę Żoliborz oraz m.st.Warszawę na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sporcie zespołowym.

Siatkarze - pięknie dziękujemy i pękamy z dumy!

Złota drużyna: Ksawery Fus-Grzymkowski – kapitan, Tymon Toczyski, Adam Dąbrowski, Stanisław Umiastowski, Borys Wiercioch, Antoni Piekarz, Piotr Sierant-Hatala, Franciszek Brzostek, Tymon Sadłek, Stanisław Toczyski oraz Konstanty Kasprzycki.