Nasza szkoła

        

Co roku, 22 marca, na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Celebrujemy go także my, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych. W tym roku celebrowaliśmy go z PAH pod hasłem „Woda dla pokoju” . Celem akcji jest zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:

• dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
• na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej,
• jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
• oszczędzanie wody to za mało.
W związku z tym : uczniowie głównie klas 4 odbyli lekcję na temat „Woda jako globalne wyzwanie – ścieżką edukacyjną dostęp do Wody”. 25 marca wykonywaliśmy wspólnie gazetkę korytarzową pt.” Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do wody pitnej w domu” i „Co dla ludzi oznacza brak dostępu do wody?”. Na przerwach można było obejrzeć filmy i animacje dotyczące Akcji PAH, oszczędzania wody, wirtualnej wody czy działań na rzecz zmniejszenia globalnego kryzysu wodnego. Wywieszona gazetka oraz wystawa plakatowa cieszyły się dużą popularnością - wielu z was podchodziło do niej z zaciekawieniem. Sporą dawkę emocji dostarczył też quiz kahoot. Wierzymy, że zgodnie z myślą kropla drąży skałę – małe działania też mają MOC.