Nasza szkoła

        

Koszykarskie zmagania dziewczęta rozpoczęły jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia i bardzo udanie wystartowały podczas Mistrzostw Dzielnicy Żoliborz. Nasz zespół pokazał wysokie umiejętności techniczne, ambitną grę i z dużą przewagą pokonał wszystkie dziewczęce drużyny z żoliborskich szkół. Nasza szkolna reprezentacja złożona z trzech dziewcząt z klasy 7s, siatkarek z klasy 6s i uczennicy z klasy 6a w znakomitym stylu wygrała rywalizację dzielnicową, zdobyła tytuł Mistrzyń Żoliborza i uzyskała prawo startu na szkolnych Mistrzostwach Warszawy.

Na początku lutego dziewczęta reprezentowały dzielnicę Żoliborz w rywalizacji XLII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, grając na dalekim Ursusie w SP nr 360. Nasze koszykarki z rocznika 2011 bardzo udanie przebrnęły przez pierwszy etap rozgrywek - eliminacje, pokonując drużyny z Pragi Północ oraz Rembertowa. Skutecznie grając zajęły I miejsce w swojej grupie. W ćwierćfinale niestety trafiły na bardzo mocne zespoły trenujące koszykówkę. Mimo dobrej gry i wielkiego zaangażowania dziewczęta przegrały mecze z drużynami z Wilanowa oraz Bemowa. W tym roku szkolnym nie udało się awansować do kolejnego etapu rozgrywek, lecz drużyny z ćwierćfinału okazały się bardzo mocne i ostatecznie zajęły V i VI miejsce w klasyfikacji końcowej.

Zespół grał w składzie: Katarzyna Gackowska, Lena Treichel, Maria Halagiera, Łucja Szubart, Gabriela Błaszkiewicz, Lena Dombi, Aleksandra Jeż, Konstancja Jordan-Drowanowska, Gabriela Smoleńska, Pola Ziembicka, Lidia Komorowska, Natalia Górecka oraz Amelia Cieślik.