Dziewczyny: Nina Chmura (8p), Helena Muther z (8s1), Klara Nowicka (8s1), Zosia Łangowska (8c), Pola Sadłek (8s2) z pomocą Pani Soni Sadłek oraz opieką Pana Łukasza Koneckiego zrealizowały film pod tytułem "Kropla zmiany", który weźmie udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym "Filmeko" pod patronatem Fundacji Banku Ochrony Środowiska. W ramach konkursu uczniowie przygotowują etiudę filmową dotyczącą jednego z wybranych z tematów: sozologii, ekologii, bioróżnorodności lub odnawialnych źródeł energii. Dziewczyny w swoim filmiku poruszyły problem występujący w świecie mody, znany pod nazwą "fast fashion". Przybliżyły na czym polega ta idea, dlaczego jest skrajnie nieodpowiedzialna i nieekologiczna oraz zaproponowały sposoby na bardziej zrównoważone zakupy odzieży, biorące pod uwagę względy ochrony środowiska.

Zapraszamy do oglądania. Film dostępny na naszym FB