Osiagnięcia

Drugie eliminacje ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci w ramach programu OD MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA w sezonie 2019/2020, odbyły się w sobotę 14 grudnia 2019 r. na 25 metrowej pływalni olimpijskiej Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Naszą Szkołę i klub UKS Żoliborz godnie reprezentowało 38 uczniów z klas: 5p, 6 p i 7p. Fantastycznie zaprezentowała się Elżbieta Milancej wygrywając 3 konkurencje: 100 m sposobem zmiennym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym.

Aniela Staroń zajęła1 miejsce na 100 m stylem dowolnym z bardzo dobrym czasem łamiąc barierę 1 minuty, czas Anieli 0:59,78, jest to obecnie 3 wynikiem w Polsce. Na 100 m stylem grzbietowym zajęła 2 miejsce

 

Dnia 10.12.2019. na terenie naszej szkoły odbyły się siatkarskie zawody dla dzieci z żoliborskich szkół. Klasy 4 rozegrały turniej w rzucankę siatkarską, natomiast klasy 5 w piłkę siatkową. Zawody te nasza szkoła organizuje cyklicznie. Cieszymy się, że także i w tym roku, turniej cieszył się dużym zainteresowaniem startujących ekip (wzięło w nim udział 104 zawodników). Mali siatkarze dzielnie rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych. Zawodnicy zaprezentowali wysokie umiejętności sportowe i rozegrali pasjonujące spotkania. Wszyscy uczestnicy otrzymali czekoladowe mikołaje a zwycięzcy poszczególnych kategorii (miejsca 1 – 3) okolicznościowe puchary oraz medale. Zawody zostały sfinansowane ze środków Wydziału Sportu Urzędu Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, za co serdecznie dziękujemy. Poniżej podajemy klasyfikację końcową:

 

Dnia 14.12.2019 w hali sportowej naszej szkoły odbyły się Mikołajkowe Zawody Łucznicze. W trzech kategoriach wiekowych wzięło udzial prawie 50 zawodników. Oprócz zawodników z naszego klubu WKS ORKAN Żoliborz wystartowali zawodnicy z innych stołecznych klubów a nawet mieliśmy gości z Radomia. Nasi zawodnic Albert Komśmider, Hania Pertkiewicz i Jan Bieniak wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Drugie miejsca zajęli: Oliwia Sadzak, Filip Galas, Alicja Tokarczyk. Na trzeciej pozycji znaleźli się: Nadia Klęsk, Olga Leśniewska, Kacper Poncyleusz, Lena Kajcińska I Kamil Malecki. Organizatorem zawodów był WKS ORKAN Żoliborz przy finansowym wsparciu dzielnicy Żoliborz.

Materiał przygotował Jan Pstrzoch

 

7-8 grudnia 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Polski w Dwuboju Nowoczesnym w kategorii do 12 i 14 lat oraz Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci ,,PENTADAY”. Podczas dwudniowych zmagań na starcie stanęło aż 264 zawodniczek i zawodników. Z Naszej Szkoły wystartowało 75 uczniów z klas: 8p,7p,6p, 5p i 4p. Zawody zostały przeprowadzone na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Dekorowani byli:

MISTRZOSTWA POLSKI W DWUBOJU NOWOCZESNYM W KATEGORII DO 12 LAT:

2 miejsce STEFAN TROJAN

4 miejsce BARTOSZ SZMYTKE

6 miejsce JULIAN URBAŃCZYK

 

Za nami kolejne zawody z cyklu Pierwszy Krok Pływacki dla rocznika 2010 - IV runda – FINAŁ. Zawody odbyły się 27 listopada 2019 r na pływalni OSiR Targówek. Z Naszej Szkoły wystartowało 14 uczniów z klasy 4 p. Najlepiej popłynęli:

Zofia Jangas:

4 miejsce – 50 m stylem dowolnym

5 miejsce – 50 m stylem klasycznym

Stanisław Kaczmarek:

7 miejsce – 50 m stylem klasycznym

Hanna Kopyś:

8 miejsce – 50 m stylem klasycznym

Serdecznie gratulujemy!!!

W dniu 10.10.2019. w hali CRS Bielany odbyło się uroczyste zakończenie LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży szkół podstawowych, wygaszonych gimnazjów oraz szkół średnich. Nasza szkoła kolejny rok z rzędu, plasuje się w ścisłej, sportowej czołówce Warszawy: zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji końcowej „dzieci” (szkoły podstawowe) oraz VIII miejsce w kategorii „młodzież”. Niestety nie udało się obronić zeszłorocznego pierwszego miejsca wśród najlepszych stołecznych podstawówek, lecz o tym jak trudna to sztuka, niech  przypomni kilka ważnych faktów: Warszawska Olimpiada Młodzieży jest corocznym wydarzeniem sportowym z wieloletnią tradycją, którego celem jest upowszechnianie sportu w stolicy. Zawodnicy rywalizują ze sobą w kilkunastu kluczowych konkurencjach, takich jak: indywidualne oraz sztafetowe biegi przełajowe, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, pływanie, gimnastyka, lekka atletyka, tenis stołowy, wielobój łyżwiarski, czwórbój lekkoatletyczny, badminton, szachy drużynowe, piłka nożna czy unihokej. 

Kamila Napłoszek absolwentka naszej szkoły, zajęła w tym roku 7 miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Świata Juniorów, oraz 5 miejsce w drużynie. Kamila potwierdziła swoją wysoką formę, którą utrzymała od Mistrzostw Polski Juniorów gdzie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Seniorów, jednak tytuł Mistrzyni wywalczyła po raz pierwszy. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na imprezach typu Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Puchary Świata i Europy. Z dużym sentymentem wspomina swój pierwszy Puchar Europy w Austrii (2015) kiedy to jako szesnastolatka wygrała zdobywając złoty medal. W 2016 roku podczas „Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Warszawy” wygrała w kategorii „Nadzieja Olimpijska”. Od wielu lat jest zawodniczką kadry narodowej seniorek. Kamila posiada również wiele Rekordów Polski. Jest nim między innymi rekord w kategorii olimpijskiej 2x70m. – 660pkt.

Były to zawody kończące sezon na otwartych torach. Dzięki pięknej pogodzie przybyło wielu zawodników oraz kibiców. Zawody przebiegały w rodzinnej atmosferze. Więcej na: http://lucznictwomazowsze.pl/index.php/home/90-2-runda-field-w-centrum-miasta. Nasi uczniowie w ramach WKS ORKAN Żoliborz wywalczyli następujące miejsca na podium

Dzieci:

Dziewczęta – łuki klasyczne: 1. Lena Kajcińska 6s, 2. Barbara Miska 5s2

Open - barebow: 1. Kacper Poncyleusz 5s1, 2. Kaj Benincasa 5s1, 3. Bartosz Nejgebaur 5s2

 

13 października 2019 r odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w Dwuboju Nowoczesnym do 12 lat. W zawodach wzięło udział 60 uczniów z Naszej Szkoły.

Dekorowani byli:

Dziewczęta rocznik 2010

1 miejsce – Natalia Bernat

2 miejsce – Michalina Serafin

3 miejsce - Liliana Płoskonka

5 miejsce – Hanna Kopyś