Osiagnięcia

Za nami kolejne zawody z cyklu Pierwszy Krok Pływacki dla rocznika 2010 - IV runda – FINAŁ. Zawody odbyły się 27 listopada 2019 r na pływalni OSiR Targówek. Z Naszej Szkoły wystartowało 14 uczniów z klasy 4 p. Najlepiej popłynęli:

Zofia Jangas:

4 miejsce – 50 m stylem dowolnym

5 miejsce – 50 m stylem klasycznym

Stanisław Kaczmarek:

7 miejsce – 50 m stylem klasycznym

Hanna Kopyś:

8 miejsce – 50 m stylem klasycznym

Serdecznie gratulujemy!!!

W dniu 10.10.2019. w hali CRS Bielany odbyło się uroczyste zakończenie LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży szkół podstawowych, wygaszonych gimnazjów oraz szkół średnich. Nasza szkoła kolejny rok z rzędu, plasuje się w ścisłej, sportowej czołówce Warszawy: zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji końcowej „dzieci” (szkoły podstawowe) oraz VIII miejsce w kategorii „młodzież”. Niestety nie udało się obronić zeszłorocznego pierwszego miejsca wśród najlepszych stołecznych podstawówek, lecz o tym jak trudna to sztuka, niech  przypomni kilka ważnych faktów: Warszawska Olimpiada Młodzieży jest corocznym wydarzeniem sportowym z wieloletnią tradycją, którego celem jest upowszechnianie sportu w stolicy. Zawodnicy rywalizują ze sobą w kilkunastu kluczowych konkurencjach, takich jak: indywidualne oraz sztafetowe biegi przełajowe, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, pływanie, gimnastyka, lekka atletyka, tenis stołowy, wielobój łyżwiarski, czwórbój lekkoatletyczny, badminton, szachy drużynowe, piłka nożna czy unihokej.

Kamila Napłoszek absolwentka naszej szkoły, zajęła w tym roku 7 miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Świata Juniorów, oraz 5 miejsce w drużynie. Kamila potwierdziła swoją wysoką formę, którą utrzymała od Mistrzostw Polski Juniorów gdzie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Seniorów, jednak tytuł Mistrzyni wywalczyła po raz pierwszy. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na imprezach typu Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, Puchary Świata i Europy. Z dużym sentymentem wspomina swój pierwszy Puchar Europy w Austrii (2015) kiedy to jako szesnastolatka wygrała zdobywając złoty medal. W 2016 roku podczas „Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Warszawy” wygrała w kategorii „Nadzieja Olimpijska”. Od wielu lat jest zawodniczką kadry narodowej seniorek. Kamila posiada również wiele Rekordów Polski. Jest nim między innymi rekord w kategorii olimpijskiej 2x70m. – 660pkt.

Były to zawody kończące sezon na otwartych torach. Dzięki pięknej pogodzie przybyło wielu zawodników oraz kibiców. Zawody przebiegały w rodzinnej atmosferze. Więcej na: http://lucznictwomazowsze.pl/index.php/home/90-2-runda-field-w-centrum-miasta. Nasi uczniowie w ramach WKS ORKAN Żoliborz wywalczyli następujące miejsca na podium

Dzieci:

Dziewczęta – łuki klasyczne: 1. Lena Kajcińska 6s, 2. Barbara Miska 5s2

Open - barebow: 1. Kacper Poncyleusz 5s1, 2. Kaj Benincasa 5s1, 3. Bartosz Nejgebaur 5s2

13 października 2019 r odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w Dwuboju Nowoczesnym do 12 lat. W zawodach wzięło udział 60 uczniów z Naszej Szkoły.

Dekorowani byli:

Dziewczęta rocznik 2010

1 miejsce – Natalia Bernat

2 miejsce – Michalina Serafin

3 miejsce - Liliana Płoskonka

5 miejsce – Hanna Kopyś

Za nami kolejne zawody pływackie z cyklu Grand Prix Mazowsza, które odbyły się 8 października 2019 r na pływalni OSiR Żoliborz dla rocznika 2008. Naszą Szkołę godnie reprezentowało 16 uczniów bijąc swoje rekordy życiowe. Najlepiej popłynęła Gabriela Mistewicz, która zajęła pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Za nami pierwsze w tym sezonie zawody pływackie Grand Prix WMOZP dla rocznika 2007, które odbyły się 03.10.2019 r. na pływalni OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20. Naszą Szkołę godnie reprezentowało 14 uczniów. Dekorowani byli:

Stefan Trojan: 4 miejsce- 100 m stylem dowolnym
5 miejsce – 50 m stylem dowolnym
Bartosz Szmytke: 4 miejsce – 100 m stylem motylkowym
Mateusz Luboiński: 5 miejsce -200 m stylem klasycznym
Olga Cisek: 6 miejsce – 200 m stylem klasycznym
Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne zawody.

25 maja 2019 r. w Częstochowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci „PENTA DAY” i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach wzięło udział 280 zawodników z roczników 2007 - 2012. Z Naszej Szkoły wystartowało 53 uczniów z klas: 5 p, 4 p i 3 p.

Dekorowani byli:

REPREZENTACJA W 4-BOJU PIĄTA W WARSZAWIE

Przypomnijmy, iż 19.05.19. nasza szkolna reprezentacja chłopców w czwórboju lekkoatletycznym pewnie zdobyła tytuł mistrzowski naszej dzielnicy. Niestety okres wycieczek szkolnych i zawodów pływackich wymusił przegrupowanie sił i zmianę mistrzowskiego składu w starcie na arenie warszawskiej dnia 22 maja 2019. Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży chłopcy kontynuowali lekkoatletyczne zmagania na stadionie OSIR POLONEZ przy ul. Łabiszyńskiej. Sukces jest ogromny, gdyż w rywalizacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży startują szkoły sportowe z klasami o profilu lekkoatletycznym, które dopełniają trening systematycznymi zajęciami klubowymi. Mimo brzydkiej, deszczowej pogody chłopcy wspaniale poradzili sobie z przeciwnikami, jak i niedogodnościami (drobnymi kontuzjami). Oto skład piątej drużyny w Warszawie: