Osiagnięcia

Za nami kolejne zawody pływackie z cyklu Grand Prix Mazowsza, które odbyły się 8 października 2019 r na pływalni OSiR Żoliborz dla rocznika 2008. Naszą Szkołę godnie reprezentowało 16 uczniów bijąc swoje rekordy życiowe. Najlepiej popłynęła Gabriela Mistewicz, która zajęła pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Za nami pierwsze w tym sezonie zawody pływackie Grand Prix WMOZP dla rocznika 2007, które odbyły się 03.10.2019 r. na pływalni OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20. Naszą Szkołę godnie reprezentowało 14 uczniów. Dekorowani byli:

Stefan Trojan: 4 miejsce- 100 m stylem dowolnym
5 miejsce – 50 m stylem dowolnym
Bartosz Szmytke: 4 miejsce – 100 m stylem motylkowym
Mateusz Luboiński: 5 miejsce -200 m stylem klasycznym
Olga Cisek: 6 miejsce – 200 m stylem klasycznym
Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne zawody.

 

25 maja 2019 r. w Częstochowie odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Dwuboju Nowoczesnym Dzieci „PENTA DAY” i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach wzięło udział 280 zawodników z roczników 2007 - 2012. Z Naszej Szkoły wystartowało 53 uczniów z klas: 5 p, 4 p i 3 p.

Dekorowani byli:

 

REPREZENTACJA W 4-BOJU PIĄTA W WARSZAWIE

Przypomnijmy, iż 19.05.19. nasza szkolna reprezentacja chłopców w czwórboju lekkoatletycznym pewnie zdobyła tytuł mistrzowski naszej dzielnicy. Niestety okres wycieczek szkolnych i zawodów pływackich wymusił przegrupowanie sił i zmianę mistrzowskiego składu w starcie na arenie warszawskiej dnia 22 maja 2019. Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży chłopcy kontynuowali lekkoatletyczne zmagania na stadionie OSIR POLONEZ przy ul. Łabiszyńskiej. Sukces jest ogromny, gdyż w rywalizacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży startują szkoły sportowe z klasami o profilu lekkoatletycznym, które dopełniają trening systematycznymi zajęciami klubowymi. Mimo brzydkiej, deszczowej pogody chłopcy wspaniale poradzili sobie z przeciwnikami, jak i niedogodnościami (drobnymi kontuzjami). Oto skład piątej drużyny w Warszawie:

27-28 kwietnia 2019 r. odbyły się zawody ,, PUCHAR POLSKI W DWUBOJU I TRÓJBOJU NOWOCZESNYM '' w Częstochowie. W rywalizacji brali udział Nasi uczniowie z klasy 6 p i 8 p. Najlepiej wystartowali: MACIEJ BARAN zajmując I MIEJSCE w Dwuboju Nowoczesnym, KAROLINA SZMYTKE zajmując V MIEJSCE w Trójboju Nowoczesnym.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

15 marca 2019 r. w Pruszkowie odbyły się zawody pływackie - Otwarte Wiosenne Mistrzostwa Okręgu Warszawsko Mazowieckiego. W zawodach wystartowali uczniowie z klasy 7 p i 8 p.

W kategorii 14-15 lat najlepiej popłynęli:

Maciej Baran:

2 miejsce – 200 m stylem dowolnym i 100 m stylem dowolnym

3 miejsce – 50 m stylem dowolnym

Jan Dudkiewicz:

1 miejsce – 50 m stylem motylkowym

4 miejsce – 50 m stylem dowolnym

5 miejsce – 50 m stylem grzbietowym

12 marca 2019 roku odbyły się zawody pływackie dla rocznika 2010. Dzieci z klasy 3 p bardzo dobrze wystartowały bijąc swoje rekordy życiowe. Najlepiej popłynęła Hania Kopyś, która zajęła 5 miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

Uczniowie klasy sportowej w barwach WKS ORKAN Żoliborz zdobywają medal na Halowych Mistrzostwach Młodzików. Pięć medali przywieźli mazowieccy zawodnicy z Głuchołaz, gdzie 16 i 17 marca odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Złote medale wywalczyli Jakub Kultys (Hubertus Zalesie Górne) - młodzik starszy - oraz zespół młodziczek starszych Mazowsza Teresin (Oliwia Dylik, Agata Michałowska i Alicja Zygmunciak). Drugie miejsce w kategorii młodzików starszych zajął zespół Orkana Żoliborz Warszawa (Antoni Damięcki, Michał Dybczyński i Kacper Gotkowski). Brązowy medal indywidualnie wywalczyli Ewelina Lisiecka (Ożarowianka Ożarów Mazowiecki) – młodziczka starsza – oraz Jerzy Sputo (Łuczniczy Marymont Warszawa) – młodzik starszy.

 

Przypomnijmy, iż 19.02.19. nasza szkolna reprezentacja dziewcząt w piłce siatkowej pewnie zdobyła tytuł mistrzowski dzielnicy Żoliborz. Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży dziewczęta rozpoczęły swoje zmagania w ostatni dzień lutego na hali DOSiR przy ul. Szanajcy 17/19. Dziewczęta, choć trochę zdenerwowane, dzielnie przebrnęły przez eliminacje i pierwszego dnia turnieju pewnie pokonały zespół Pragi Południe 2:0 oraz również w stosunku 2:0 - drużynę Wesołej, awansując do kolejnego etapu rozgrywek. Ćwierćfinał odbył się następnego dnia w piątek 01.03.19. Tutaj zespoły prezentowały już dużo wyższe umiejętności. Dziewczęta rozegrały swój pierwszy mecz z zespołem Woli, który składał się z zawodniczek MOS Wola. Mimo świetnej gry i woli walki, nasze siatkarki musiały uznać wyższość rywalek i przegrały spotkanie 0:2.