Osiagnięcia

        

Po zdobyciu Mistrzostwa Warszawy mamy kolejny, wspaniały, historyczny, siatkarski sukces. Nasi młodzi sportowcy wywalczyli brązowy medal w siatkarskich czwórkach 4x4 na XXVI Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się 10.05.2024. w Kobyłce. Chłopcy wygrali eliminacje zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie. W tej fazie rozgrywek rozegrali trzy mecze z SP z Międzyborowa, Płocka oraz Garwolina. Wszystkie pewnie rozstrzygnęli na swoją korzyść i tym samym awansowali do grona czterech najlepszych drużyn województwa mazowieckiego. W meczu półfinałowym nasz zespół zmierzył się z SP nr 5 z Ostrołęki, lecz niestety przegraliśmy w stosunku 0:2. Mecz stał na bardzo wysokim i zaciętym poziomie. Nasi zawodnicy długo prowadzili w pierwszym secie, lecz ostatecznie nie udało się doprowadzić do rozstrzygnięcia na naszą korzyść. Po przegranym półfinale siatkarze nie poddali się. W emocjonującym meczu o brązowy medal z SP z Międzyborowa, chłopcy zasłużenie wygrali w stosunku 2:1.

Skład drużyny: Ksawery Fus-Grzymkowski – kapitan, Tymon Toczyski, Stanisław Umiastowski, Borys Wiercioch, Antoni Piekarz, Piotr Sierant-Hatala, Franciszek Brzostek, Tymon Sadłek, Stanisław Toczyski oraz Platon Kovalenko. Na turniej z powodu choroby w ostatniej chwili nie pojechał Adam Dąbrowski, lecz ma ogromny udział w tym sukcesie.
Ogromne gratulacje dla zawodników, trenera, rodziców, sympatyków i klubu MKS MDK. Dziękujemy za piękną grę, walkę i wspaniałe emocje. To wspaniałe zakończenie rewelacyjnego sezonu siatkarskiego.

Kolejność końcowa turnieju:

1. SP nr 5 w Ostrołęce

2. PSP nr3 Kobyłce

3. SP nr 65 w Warszawie

4. SP w Międzyborowie

5. SP nr 2 w Garwolinie

6. PSP nr 6 w Radomiu

7. SP w Opinogórze

8. SP nr 5 w Płocku