Dnia 30 września 2021r. obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Jabłka”. Była to akcja prozdrowotna, której główny cel to oczywiście zachęcenie uczniów do spożywania większej ilości jabłek. Już kilka dni wcześniej w szkole została powieszona gazetka „Właściwości prozdrowotne jabłek”, która cieszyła się niemałym zainteresowaniem a na korytarzach słychać było szepty… „No Kiedy w końcu ten dzień jabłka? Ja o nim nie słyszałem” – tak, dzień jabłka obchodziliśmy w szkole po raz pierwszy ale na pewno nie ostatni! Na przerwach miały miejsce zabawy z jabłkiem w roli głównej, np.: jedzenie jabłka bez użycia rąk. Było przy tym dużo śmiechu, radości, pozytywnych emocji, a wygrani otrzymali nagrodę w postaci notesików, breloczków, puzzli czy odblasków.

Tego dnia odbył się również kiermasz z jabłkiem w roli głównej na którym można było zakupić pyszną szarlotkę, biszkopt z jabłkiem, racuchy, muffiny a to wszystko popić sokiem 100% z jabłka (wyciskanym na wieżo!).Było cudownie i pysznie! Na kiermaszu zebraliśmy niemałą sumkę, która pozwoli na zakup pomocy edukacyjnych i dekoracji do sali biologicznej – planujemy ją ożywić roślinami, zakupić zielone doniczki i powiesić zielone lambrekiny, tak byście czuli się tu jak w prawdziwej pracowni. Akcje nie odniosłaby takiego sukcesu gdyby nie pełna gotowość i zaangażowanie uczniów i rodziców klasy 4a, 5a, 7a wraz z wychowawcami Panią Beatą Snachowską oraz Panią Malgorzatą Chlapek oraz chłopców z 8a. To dzięki waszej hojności nasz stół zastawiony był tyloma zdrowymi, domowymi smakołykami! Brawa należą się również naszym pomysłowym nauczycielom: Pani Iwonie Mierzwie, Pani Edycie Grzeszczuk i Pani Annie Kierońskiej. Mamy nadzieje więc, że jabłka zagoszczą w waszym menu częściej!

*Wyniki testu z wiedzy o „właściwościach prozdrowotnych jabłek” odbędą się na lekcjach biologii, a  na zwycięzców czekają drobne upominki.