Jeszcze przed feriami, szkolne reprezentacje chłopców oraz dziewcząt w piłce koszykowej zdobyły mistrzowski tytuł Dzielnicy Żoliborz. Reprezentując dzielnicę Żoliborz w rywalizacji XL Warszawskiej Olimpiady Młodzieży chłopcy dzielnie przebrnęli przez eliminacje, pokonując zespół z Wesołej i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek. W ćwierćfinale zagrali świetne spotkanie wygrywając z zespołem Bemowa. W półfinale turnieju stawka okazała się bardzo mocna, bo w tym etapie rozgrywek grają już zazwyczaj zespoły trenujące koszykówkę. Po zaciętym meczu z Wawrem, mimo świetnej, ambitnej gry, do pierwszej „czwórki” naszym chłopcom nie udało się niestety awansować. W ostatnim meczu zawodów, koszykarze rozegrali mecz z Białołęką i zajęli ostatecznie 5 miejsce w Warszawie. Serdecznie gratulujemy!

Szkolna reprezentacja chłopców złożona była z zawodników z klas 7s, 7p, 7c oraz klasy 6, 5s. Zespół chłopców grał w składzie: Michał Machynia – kapitan zespołu, Kajetan Szydłowski, Krzysiek Mateńko, Borys Grodny, Jan Płatek, Wiktor Korol, Antoni Cisek, Kajetan Rychtrer, Mikołaj Kobus, Michał Kovalenko, Platon Kovalenko oraz Staś Umiastowski.

Z kolei dziewczęta w swoich warszawskich eliminacjach pewnie pokonały swoje rywalki (Pragę Południe i Ursynów) i z pierwszego miejsca w grupie awansowały do ćwierćfinału WOM. W spotkaniu ćwierćfinałowym dziewczęta wspaniale zagrały, dzielnie walcząc do końca, lecz ostatecznie przegrały dwoma punktami z drużyną Mokotowa i musiały pożegnać się z turniejem. Drużyna złożona głównie z siatkarek i pływaczek zapewniła sobie tym samym miejsca wśród dziesięciu najlepszych drużyn w Warszawie.

Zespół dziewcząt grał w składzie: Ula Piotrowska – kapitan zespołu, Martyna Sperczyńska, Emilia Węgiełek, Tosia Menkiewicz, Ela Milancej, Michalina Libreska, Kaja Sidor, Łucja Nędzyńska, Michalina Mielczarska, Jula Górecka i Marysia Wielogórska.