Regulamin szkolnego konkursu poetyckiego
„Wiersz o mojej nowej szkole”

Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana
Koordynator: Martyna Witkowska
Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach:
klasy I -II
klasy III

Zachęcamy wszystkich uczniów do zabawy ze słowami :) Konkurs polega na napisaniu wiersza o nowej szkole :) Najciekawsze utwory nagrodzimy dyplomami i umieścimy w okolicznościowym biuletynie, który będzie służył Nam jako pamiątka otwarcia nowego budynku szkoły. Szczegóły dotyczące udziału w konkursie zawarte są w regulaminie.

ŻYCZĘ MIŁEJ ZABAWY !

CELE KONKURSU:

1. Rozbudzanie wrażliwości na piękno poetyckiego języka.
2.Motywowanie do czytelniczych i twórczych poszukiwań.
3. Kształtowanie wśród dzieci postawy patriotyzmu lokalnego.
4. Zachęcenie uczniów do własnej aktywności twórczej.
5. Kształtowanie więzi emocjonalnych ze szkołą.

REGULAMIN:
1. W konkursie może wziąć udział każdy, kto napisze humorystyczny lub poważny wiersz o nowej szkole.
2. Każdy osoba może zgłosić maksymalnie dwa wiersze.
3. Szczególnie mile widziane będą:
- limeryki ( pięciowersowy, zabawny wiersz, w którym rymują się ze sobą wersy1,2 i 5 oraz 3 i 4, gdzie w ostatnim wersie pojawia się zaskakująca puenta),
- fraszki ( krótki, rymowany, najczęściej żartobliwy wierszyk zakończony zabawną puentą, może być to również wiersz poważny),
- wiersze białe ( wiersze bez rymów o dowolnym układzie wersów, mogą być podzielone na zwrotki lub nie).
4. Wiersz musi mieć nadany krótki tytuł oraz należy podpisać utwór podając: imię i nazwisko autora oraz klasę, do której uczeń uczęszcza. Dane te umieszczamy pod tekstem.
5. Wiersze należy przesłać do 13.12.2020r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Najciekawsze wiersze nagrodzimy dyplomami i umieścimy w okolicznościowym biuletynie oraz na stronie internetowej szkoły.
7. UWAGA !!! Wiersze muszą stanowić oryginalną twórczość osoby biorącej udział w konkursie!

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM KONKURSU ŻYCZYMY FANTASTYCZNEJ ZABAWY PRZY RADOSNEJ TWÓRCZOŚCI !!!
Powodzenia:)