Osiagnięcia

Uczniowie klasy sportowej w barwach WKS ORKAN Żoliborz zdobywają medal na Halowych Mistrzostwach Młodzików. Pięć medali przywieźli mazowieccy zawodnicy z Głuchołaz, gdzie 16 i 17 marca odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Złote medale wywalczyli Jakub Kultys (Hubertus Zalesie Górne) - młodzik starszy - oraz zespół młodziczek starszych Mazowsza Teresin (Oliwia Dylik, Agata Michałowska i Alicja Zygmunciak). Drugie miejsce w kategorii młodzików starszych zajął zespół Orkana Żoliborz Warszawa (Antoni Damięcki, Michał Dybczyński i Kacper Gotkowski). Brązowy medal indywidualnie wywalczyli Ewelina Lisiecka (Ożarowianka Ożarów Mazowiecki) – młodziczka starsza – oraz Jerzy Sputo (Łuczniczy Marymont Warszawa) – młodzik starszy.

Tuż za podium uplasowała się Alicja Zygmunciak (Mazowsze Teresin) – zajęła 4. lokatę w kategorii młodziczek starszych. Jej klubowe koleżanki z mistrzowskiego zespołu, Oliwia Dylik i Agata Michałowska, zajęły miejsca 6. i 10. W młodszej kategorii – młodzików – 5. miejsce wywalczyły dziewczęta reprezentujące Orkan Żoliborz Warszawa: Anna Leśniewska, Marianna Wirkowska, Kamila Wolska i Hanna Zelent. Dziewiąte miejsce indywidualnie – to osiągnięcie Jeremiego Sputy (Łuczniczy Marymont Warszawa). Natomiast zespół mieszany Orkana Żoliborz (Anna Leśniewska i Karol Wenzel) został sklasyfikowany na 10. pozycji.

Link do protokołu zawodów w formacie pdf znajdującego się na stronie Polskiego Związku Łuczniczego: