Nasza szkoła

 

14 – 15 maja 2022 mieliśmy przyjemność kolejny raz gościć dzieci i ich opiekunów z Domu Dziecka w Szymonowie oraz zorganizować im pobyt w Warszawie. Wspólną przygodę zaczęliśmy w sobotę, 14 maja od spotkania przy Zamku Królewskim, skąd ruszyliśmy w kierunku centrum. Zatrzymaliśmy się m.in.: przy Kolumnie Zygmunta, pomniku A. Mickiewicza, Pałacu Prezydenckim. Zmierzając do Grobu Nieznanego Żołnierza zobaczyliśmy Uniwersytet Warszawski, Pomnik Mikołaja Kopernika, przy okazji wsłuchując się w krótkie historie opowiadane przez naszego przewodnika – Pana Mateusza, który przyjechał także jako opiekun dzieci. Po obejrzeniu ceremonii zmiany warty, przyjemną i dłuższą chwilę spędziliśmy w Parku Saskim, skąd udaliśmy się na poczęstunek do restauracji McDonald’s przy ul. Świętokrzyskiej. Kolejnym punktem programu było obejrzenie panoramy Warszawy i zrobienie wielu pamiątkowych zdjęć z Tarasu Widokowego w PKiN. I tu już młodzież (trochę zmęczona) chętnie przystała na przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolację, po której czekała nas kolejna atrakcja – pokaz multimedialny w Parku Fontann.

 

Kolejny dzień zaczął się dość wcześnie, na szczęście sytym i energetycznym śniadaniem 😊, po którym zaplanowane były zajęcia na pływalni OSiR Żoliborz. Organizacją przedsięwzięcia zajęli się Państwo Katarzyna i Maciej Żołądziowie, nauczyciele i trenerzy naszej szkoły, którzy poprowadzili aktywne zajęcia w basenie z piłkami, skokami do wody, zjazdami ze zjeżdżalni…

Po sporej dawce ruchu pojawił się apetyt na przekąskę – tym razem w Galerii Młociny, w McDonald’s, gdzie udało się także zażyć odrobinę rekreacji na tarasie zewnętrznym – bawiąc się i odpoczywając w leżakach.

I czas na kolejną przygodę z przewodnikiem – przejazd metrem do stacji Ratusz Arsenał, przejście śladami bohaterów książki „Kamienie na Szaniec”, m.in.: kanały warszawskie, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Dzwon Marzeń, Rynek Starego Miasta z przerwą na lody 😊

Czas zwiedzania nieubłagalnie zbliżał się do końca, zatem zjechaliśmy pierwszymi w Warszawie ruchomymi schodami (pod placem Zamkowym) i odprowadziliśmy do autokaru naszych gości.

Wspólnie spędzony czas dostarczył wszystkim sporo miłych wrażeń, pozwolił zapisać najlepsze wspomnienia na pięknych zdjęciach, do których pewnie wszyscy chętnie będziemy wracać.

Ciesząc się z udanego spotkania chcemy gorąco podziękować za zaangażowanie naszej społeczności szkolnej, Dyrekcji; wszystkim, którzy współuczestniczyli w przygotowaniach przyjęcia dzieci w Warszawie i dołożyli się do naszego wspólnego dzieła. Bez Państwa wsparcia finansowego pochodzącego z wpłat od klas i indywidualnych darczyńców /rodziców nie byłoby to możliwe!

Dziękujemy za okazane serce i ogromną, coroczną pomoc dzieciom. Dla większości z nich była to pierwsza okazja w życiu, by móc zobaczyć nasze miasto, stolicę.

Z pozdrowieniami

  1. Sperczyńska
  2. Pytko