Dnia 14 listopada (czwartek) na czwartej i piątej lekcji odbył się apel klimatyczny organizowany przez uczniów klasy VIIIb Tytusa oraz Tosię, którzy tydzień wcześniej uczestniczyli w warsztatach klimatycznych i to, co na nich się dowiedzieli przekazali reszcie społeczności szkoły. Na apelu pokazano krótki film na temat zmian klimatycznych. Później uczniowie wytłumaczyli, ze chcą, aby nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Szkolne Agendy Klimatyczne” organizowanym przez fundację Civis Polonus. Przybliżyli idee akcji, której celem jest bardziej ekologiczna i przyjazna dla środowiska naturalnego szkoła. Uczniowie bardzo uważnie wysłuchali apelu i po jego zakończeniu chętnie deklarowali swoje zaangażowanie w akcji.