Nasza szkoła

17 maja nasze szkolne reprezentacje dziewcząt oraz chłopców w czwórboju lekkoatletycznym dzielnie walczyły na zorganizowanych w SP 92 Mistrzostwach Dzielnicy Żoliborz. W tym miejscu dwa słowa wyjaśnienia odnośnie istoty zawodów: szkołę reprezentuje 6 zawodników oraz 6 zawodniczek, obowiązkowo startujących we wszystkich konkurencjach. Rozgrywki polegają na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych: biegu na 60 m ze startu niskiego, rzutu piłką palantową na odległość, skoku w dal na odległość oraz biegu na 600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców. Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych. Wyniki poszczególnych zawodników są dodawane do siebie. Na wynik końcowy zespołu składa się pięć najwyższych wyników każdej z drużyn. 

Drużyna chłopców w kategorii dzieci wywalczyła tytuł Mistrza Dzielnicy Żoliborz. Chłopcy pokonali SP 92, SP 267 oraz SP 68 sporą przewagą punktową. 22.05.19 będą reprezentowali dzielnicę Żoliborz w rywalizacji LII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Oto skład naszej drużyny:

Kajetan Gotkowski - klasa 6s - kapitan, najwyższy wynik 225 pkt.

Piotr Gramburg - klasa 7s (205 pkt.)

Jan Rymarczuk – klasa 6s (193 pkt.)

Jan Czerwiński – klasa 6s (179 pkt.)

Aleks Greczkowski – klasa 5c (171 pkt.)

Aleks Podgórski – klasa 5p (168 pkt.)

 

W kategorii dziewcząt, do ostatniej konkurencji czyli biegu na 600 metrów, rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie drużyna zawodniczek z SP 92 okazała się najlepsza. Uplasowało to nasze lekkoatletki na miejscu drugim zmagań. Zespół dziewcząt:

Helena Pawłowska - klasa 6s – kapitan, najwyższy wynik 243 pkt.

Julia Mieszkowska – klasa 6s (229 pkt.)

Olga Cisek – klasa 6p (219 pkt.)

Maria Popławska – klasa 6s (210 pkt.)

Ola Damięcka – klasa 6s (172 pkt.)

Hania Targońska – klasa 6s (157 pkt.)