Zbiórka zabawek i gier planszowych

Sprawozdanie ze zbiórki zabawek i gier planszowych

W dniach od 27 października do 15 listopada 2013 r. została zorganizowana w klasach I-III i IV-VI zbiórka zabawek, klocków i gier planszowych do świetlicy, zerówki i klas pierwszych. Pomysłodawczynią akcji była pani Magdalena Wypych. Inicjatywa wypłynęła podczas zebrania Rady Rodziców. Odpowiedzialnymi za sprawny przebieg akcji w klasach młodszych były panie: Beata Musiał, Ewa Gajdowicz, Dorota Więckowska-Majzel, a w klasach starszych pani Edyta Wawryniuk wraz z klasą IVb. W dniach 31 października i 4 listopada odbyły się apele zachęcające uczniów do udziału w zbiórce. Na terenie szkoły pojawiły się plakaty informujące o akcji. Zabawki można było zostawić w specjalnie oznaczonych pudłach na parterze i pierwszym piętrze. Zbiórka zabawek cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci chętnie przekazywały swoje zabawki dla młodszych kolegów i koleżanek.

W akcji zebrano: maskotki, gry planszowe, gry edukacyjne, klocki i książki. Zebrane zabawki przekazano do świetlicy, zerówki i klas I-III.

Uczniowie i nauczyciele dziękują pani Magdalenie Wypych i Radzie Rodziców za pomysł, a wszystkim ofiarodawcom za przyłączenie się do akcji.