Poniedziałek 8:00 - 16:30
Środa 8:00 - 16:30
Czwartek 8:00 - 16:00
Piątek 8:00 - 16:00

Księgozbiór liczy ok. 12 tys. woluminów, w tym:

•   lektury szkolne,
  •   bajki, baśnie,
  •   literaturę popularnonaukową,
  •   książki metodyczne, podręczniki,
  •   encyklopedie, słowniki, atlasy.

Czytelnia multimedialna ICIM to 7 stanowisk komputerowych z podłączeniem do Internetu.

Regulamin pracy biblioteki szkolnej

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
  2. Każdy czytelnik powinien zapoznać się z regulaminem biblioteki i godzinami jej otwarcia.
  3. Można wypożyczać:
    • Klasy I - jedną książkę na okres dwóch tygodni;
    • Klasy II, III - dwie książki na dwa tygodnie z możliwością przedłużenia do miesiąca,
    • Klasy IV - VI - trzy książki na dwa tygodnie z możliwością przedłużenia do miesiąca.
  4. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik zobowiązany jest zwrócić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela-bibliotekarza książkę.
  5. Wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić przed zakończeniem roku szkolnego.
  6. W bibliotece obowiązuje CISZA i ZAKAZ SPOŻYWANIA POSIŁKÓW oraz NAPOJÓW.
  7. Uczniowie przychodzą do biblioteki w zmienionych butach i bez odzieży wierzchniej.

Czytelnia multimedialna

1. W czytelni możemy korzystać na miejscu:
    1. z księgozbioru podręcznego (encyklopedie, słowniki, albumy),
    2. czytać czasopisma, odrabiać lekcje.
  2. Stanowiska komputerowe są udostępniane pod opieką nauczyciela.
  3. Przy jednym stanowisku mogą przebywać maksimum 2 osoby.
  4. W przypadku dużej liczby chętnych do korzystania z komputera/internetu czas pracy może być ograniczony.
  5. NIE WOLNO instalować własnych programów, kasować już istniejących, zapisywać dokumentów na twardym dysku.